masaż transbukalny

Masaż  transbukalny  

Masaż Transbukalny

Drobne niedoskonałości oraz poważne dolegliwości medyczne mogą być podstawą do przeprowadzenia masażu transbukalnego.  Charakterystyka zabiegu polega na obustronnym ugniataniu zewnętrznych tkanek twarzy, co ma prowadzić do: 

  • zredukowania napięcia mięśni, 
  • pobudzenia mikrokrążenia na poziomie komórkowym, 
  • stymulacji wydzielania elastyny, a także kolagenu. 

Proces należy przeprowadzać od jamy ustnej, przechodząc do dalszych partii twarzowych. 

Trudno wskazać jednoznaczne rekomendacje w zakresie liczby zabiegów masażu transbukalnego. Wszystko zależy od specyfiki problemu pielęgnacyjnego, z którym zmaga się dana osoba. W celach odmładzających wystarczy już kilka sesji, by uwidoczniły się pierwsze efekty kosmetyczne tej terapii. Z kolei przywrócenie owalu twarzy po poważnych porażeniach mięśni będzie wymagało nawet kilkunastu zabiegów. Mimo aktywacji powierzchniowych tkanek skóry głównym zadaniem masażu jest pobudzenie jej głębokich struktur. 

Oprócz okolicy jamy ustnej działania specjalisty skupiają się na policzkach i ewentualnych bruzdach nosowo-wargowych. 

Komu polecane są zabiegi masażu transbukalnego?

Metoda obustronnej stymulacji twarzy, jaką jest masaż transbukalny, służy konkretnym przypadkom kosmetycznym oraz medycznym. Wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są: 

  • bruksizm (zaciskanie zębów) oraz chilling (zgrzytanie zębami),
  • zmarszczki mimiczne będące oznaką starzenia się cery, 
  • neurologiczne objawy zwiększonego napięcia mięśni twarzy, 
  •  paraliż po: porażeniu, udarze mózgu bądź silnej reakcji uczuleniowej, 
  • uwidocznione blizny będące konsekwencją wypadku lub innego urazu mechanicznego, 
  • dystrofia skórna spowodowana: złą dietą, indywidualnymi predyspozycjami genetycznymi lub zewnętrznymi zanieczyszczeniami. 

Z przedstawionej terapii skorzystać mogą jednak niemal wszyscy pacjenci. Chodzi zwłaszcza o osoby, które podczas jedzenia lub mówienia wyczuwają: skurcze, mrowienie lub drętwienie. To najczęściej objawy nadmiernego napięcia mięśni mimicznych, które w porę można zredukować. W rezultacie może to zapobiec dużo groźniejszym problemom.

Zapisz się już teraz

W cenniku znajdziesz informacje o koszcie i czasie trwania masażu. Zapisać się możesz klikając w poniższy przycisk – znajdziesz tam wszystkie dane kontaktowe

ZOBACZ EFEKTY MASAŻU

Masz pytania? Napisz do mnie!

Przed skorzystaniem z moich usług, zapoznaj się z regulaminem oraz przeciwwskazaniami.